سلامت ناخن هایتان، شما را از ناراحتی ها و دردهای بافت انگشتان دور می کند. ناخن های بلندی را که همیشه آرزوشان را داشته اید بدست خواهید آورد، زیاد مشکل نیست البته اگر چند نکته احتیاطی را رعایت کنید. ناخن های بلند برای سالیان طولانی دشمن خانمها بود و تحقیقات هنوز در پیدا کردن راهی برای درست کردن یک تقویت کننده کامل ناخن که بتواند ناخن های خشک ، شکسته و ورقه ورقه شده را تبدیل به ناخن های زیبای بلند و محکمی کند آنهم در عرض دو هفته یا حتی کمتر ادامه دارد.

فعلا هیچ محصول معجزه آسای واقعی برای تحقق بخشیدن به این آرزو وجود ندارد. در هر حال چند راه وجود دارد که شما بتوانید ناخن هایتان را استحکام ببخشید و یا امکان کمی بلند شدن و شاید حفظ آنها از شکسته شدن و ورقه ورقه شدن را بیابید. یکی از دشمنان طبیعی ناخن ، آب می باشد . آب ناخن ها را نرم کرده و آنها را آماده برای خراب شدن می کند. آب به همراه فعالیت شدید مثل پاک کردن ، سابیدن ، تراشیدن، ظرف شستن، لباس شستن و غیره این وضعیت را در ناخن تشدید خواهد کرد.

وقتی که شما در حال نظافت و پاک کردن چیزی یا جایی هستید از دستکش پلاستیکی استفاده کنید، هیچ اهمیتی ندارد که از چه نوعی باشد. حتی اگر کار شما یک یا دو دقیقه هم طول می کشد، دستکشها را بپوشید بعد شروع به کار کنید. دستکش لاستیکی ناخن شما را خشک نگه می دارد.

همچنین از فعالیت هایی که بطور طبیعی باعث شکستن ناخن می شوند مانند درآوردن لباس های خیس از ماشین لباسشویی و … نیز محافظت می کند. شب هنگام قبل از خواب شما می توانید ناخن هایتان را نرم کنید. یک دستکش سفید کتابی را بردارید و قبل از اینکه به رختخواب بروید مقدار زیادی کرم بروی دستتان بمالید و دستکشها را بپوشید. این کار ناخن هایتان را نرم و انعطاف پذیر مانندخواهدکرد .

مواد غذاییکه شما می خورید برای انجام وظایف اندام شما بسیار اهمیت دارد. اگر می خواهید که ناخن هایی قوی و خوبی داشته باشید باید از تغذیه خود مطمئن باشید. کلسیم یک ماده غذایی ضروری برای داشتن ناخن های محکم است شما به میزان کافی از ویتامین D هم نیاز دارید تا بتوانید کلسیم موجود در مواد غذائی را جذب کنید. وقتی خانم ها باردار هستند اغلب رشد ناخن هایشان بهتر از هر وقت دیگری است. این به خاطر افزایش قابلیت جذب مواد غذایی در این دوران می باشد. هرگز ناخن هایتان را نخورید و از آنها استفاده ابزاری نکنید.


موضوعات مرتبط: پوست,مو و زيبايي ، تازه ها و ویژه های سلامت
برچسب‌ها: دانستني هاي پزشكي

تاريخ : یکشنبه 1391/02/10 | 19:28 | نویسنده : Emre |

اسئوپاتی یک سری دست کاری است که اعمال می‌شود تا جابه‌جایی برخی اعضا، اسکلت و ماهیچه هایی را که آمادگی سد کردن جریان خون و لنفاوی را دارند و ممکن است باعث بیماری شوند، اصلاح کند.


مشخصه های استئوپاتی چیست؟

اصل استئوپاتی
دستگاه محرک بدن، شرط اصلی صحت و سلامتی است. تنظیم دوبارۀ ساختارهای بدن به لطف تکنیک هایی که کارکرد اعضای آن و توانایی خوددرمانیش را اصلاح می‌کنند، استئوپاتی است. بنابراین استئوپاتی می‌تواند از بروز برخی بیماری ها پیشگیری کند و برخی دیگر را درمان نماید.

شناخته شده ترین نشانه های استئوپاتی تسکین دردها و مشکلات ماهیچه ای- اسکلتی است، خصوصاً دردهای پشت و کمر. آزمایش های کلینیکی، اثربخشی استئوپاتی را از اولین روزها پس از بروز علائم، اثبات کرده است. بیمارانی که تحت درمان استئوپاتی قرار گرفته اند، از داروهای ضد التهاب و ضد درد کمتری استفاده می‌کنند.

با این حال، از آنجایی که تمام سیستم بدنی به یکدیگر وابسته اند، استئوپاتی به عنوان یک پیشگیرنده و یک درمان در مقابل بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، حتی اگر شواهد قابل توجهی که اثربخشی این درمان بر روی آنها را اثبات کرده باشد، موجود نباشد.

درمان های دیگر استئوپاتی:
دردهای کمری
ورم مفاصل
پیچ خوردگی، کوفتگی، التهاب تاندون ها (کاهش ورم و درد).
سیاتیک و دیسک کمر.
فیبرومیالژیا (کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی).
دردهای پس از جراحی.
دردهای گردنی.
و سندروم کانال مچ.
کمک به مشکلات مزمن:
ناتوانی محرک مغزی (بهبود کیفیت خواب و هماهنگی محرک در بین نوزادان).
مشکلات کارکرد روده ای (یبوست و...).
میگرن.
افسردگی (علائم در بین کسانی که تحت درمان ضد افسردگی قرار داشتند، کاهش یافت).
استرس، اضطراب، مشکلات خواب.
و فشار خون بالا.

سلامت سیمرغ


موضوعات مرتبط: تازه ها و ویژه های سلامت
برچسب‌ها: بيماري ها

تاريخ : شنبه 1391/02/09 | 22:48 | نویسنده : Emre |

همه آرزوی داشتن دندان هایی زیبا، مرتب و سفید، را دارند اما اغلب از کدر بودن دندان های مان هنگام خنده، ناخرسند می‌شویم.

چه چیزی دندان هایم را زرد می‌کند؟ و چه طور می‌توان دندان ها را کاملاً سفید نگه داشت؟

عادات غذایی نادرست دندان ها را زرد می‌کنند

متهم شمارۀ یک زرد شدن دندان ها، قطعاً سیگار است. در واقع، نیکوتین موجود در سیگارها که استنشاق می‌شود، زرد رنگ است و با گذشت زمان به سطح دندان ها منتقل می‌گردد.
برخی خوراکی ها نیز به خوبی به عنوان زرد کنندۀ دندان شناخته شده اند.
اغلب قهوه و چای را به عنوان زرد کننده نام می‌برند، اما فقط این دو، عامل زرد شدن نیستند. مصرف مرتب خوراکی های پررنگ (شراب قرمز، میوه های قرمز و برخی نوشیدنی ها) می‌تواند همین نتیجه را در پی داشته باشد.
از سوی دیگر، خوردن بسیار زیاد خوراکی های ترش (خصوصاً مرکبات و سوداها)، مینای دندان را فرسوده می‌کند. و این در حالی است که مینا، به دندان سفیدی می‌‌دهد، عاج دندان که پوشیده شده است، پررنگ تر است. یک مینای نازک دندان ها را زرد یا متمایل به زرد می‌کند.

داروهایی که رنگ دندان را تغییر می‌دهند

داروها عامل چندان متداولی برای زرد شدن دندان ها نیستند اما باید دانست که برخی آنتی بیوتیک ها می‌توانند بر رنگی شدن دندان ها اثر بگذارند.
به خانم های باردار توصیه می‌شود که از مصرف آنتی بیوتیک های خانوادۀ تتراسایکلین خودداری کنند، این توصیه برای بچه ها تا زمانی که هنوز دندان های دائمی شان شکل نگرفته است (حدود هشت سال)، نیز معتبر است.

یک آنتی بیوتیک که دیگر که خیلی زیاد مصرف می‌شود، آموکسی سیلین است، که این دارو هم می‌تواند دندان ها را زرد کند. اغلب این رنگی شدن، با گذشت زمان و مسواک زدن رفع می‌شود، اما برخی افراد ملاحظه می‌کنند که دندان شان به رنگ سابق برنگشته است.
این احتمالات برای تمام بیماران وجود ندارد. از سوی دیگر این افراد باید نسبت به بیماری که باید توسط آنتی بیوتیک درمان شود هم حساس باشند! در این باره حتماً با پزشک تان مشورت کنید.

چگونه می‌توان مانع زرد شدن دندان ها شد؟
در ابتدا باید تصریح کنیم که این کار همیشه ممکن نیست. رنگ دندان های ما، مانند رنگ مو و رنگ پوست مان از طریق ژنتیک تعیین می‌شود. با این حال، کنار گذاشتن عاداتی که در بالا ذکر شد، به شما این امکان را می‌دهد که تا بیشترین حد ممکن، سفیدی طبیعی دندان های تان را حفظ کنید.
رعایت بهداشت دهان و دندان نیز می‌تواند مؤثر باشد. پلاک دندانی نیز زرد رنگ است. دو بار مسواک زدن در روز و جرم گیری دندان ها توسط دندانپزشک، دندان های شما را سفیدتر می‌کند.

بنابراین دو نکته دربارۀ مسواک زدن یادآور می‌شویم:
وقت بگذارید: برای مسواک زدن، باید دو دقیقه کامل زمان بگذارید. محکم تر مسواک زدن طی مدت بیشتر، باعث حصول نتیجۀ بهتر نمی‌شود، این کار فقط به مینای دندان آسیب وارد می‌کند.
اگر شما دندان های تان را فوراً بعد از غذا مسواک می‌کنید، در ابتدا باید حمله های اسیدی را کاهش دهید، برای کاهش حمله های اسیدی، جویدن آدامس یا نوشیدن یک لیوان آب توصیه می‌شود. در واقع، مینای دندان توسط اسیدها حساس شده است. اگر شما دندان های تان را مستقیماً بعد از غذا مسواک کنید، آسیب زیادی به مینای دندان وارد خواهد شد.


موضوعات مرتبط: دهان و دندان
برچسب‌ها: دانستني هاي پزشكي

تاريخ : شنبه 1391/02/09 | 22:30 | نویسنده : Emre |

پزشكان به كمك آثاری كه روی پوست بدن ظاهر می شود، بیماری های داخلی بدن را تشخیص می دهند.

شاید ندانید كه هر 27 روز یك بار انسان از پوست خود خارج می شود، یعنی لایه نازكی از پوست كه بر روی بدن وجود دارد، از نو ساخته شده و لایه قبلی از بدن جدا می شود كه آن را اپیدمی می نامند.
كل پوست بدن حدود 2 متر مكعب است كه جسم ما در آن جا گرفته است.

پوست بدن دارای تقسیماتی است كه باعث تعجب می شود، در یك سانتی متر پوست بدن رگ های خونی، رشته های اعصاب، رشته های مو و غده های مختلف از جمله غده عرق و سلول های حسی و احساسی و نقاط حرارتی سرد و گرم و احساس درد و سلول های رنگی وجود دارد.

وقتی احساس گرما می كنید سیستم رگ های پوست عمل می كنند، به این صورت كه سر و صورت شخص قرمز می شود. به عنوان مثال: پس از ورزش یا كارهای سخت رگ های پوست عریض تر می شوند و بدن می تواند گرمای بیشتری به خارج هدایت كند و عكس این عمل در موقع سرما عمل می كند و رگ ها خودشان را جمع كرده و باریك تر می شوند و كمترین گرما را به داخل بدن می فرستند و اگر سرما مدت زیادی طول بكشد، بدن اقدامات دفاعی دیگری انجام می دهد و پوست به حالت دانه دانه یا در اصطلاح عامیانه دون- دون درمی آید و شخص شروع به لرزیدن كرده و سعی می كند كه با حركات پی درپی لرزش گرمای بیشتری به وجود بیاورد.

بدن انسان دارای نقاط سرد و گرم است، نقاط سرد بیشتر در پشت و كمر و نقاط گرم در اطراف شكم قرار دارند.

هر فردی می داند كه اگر درجه دمای بدن فقط چند درجه از 37 بالاتر برود، خط بزرگی برای سلامتی اش به وجود آمده است كه به آن تب می گویند. اگر نتوانیم تب را پایین بیاوریم، ممكن است زندگی فرد مبتلا به آن به مرگ بیانجامد. در زمان تب سیستم بسیار عجیبی به نام «سیستم تهویه مطبوع بدن» عمل می كند، به این صورت كه حدود دو میلیون غده ترشح عرق با ایجاد عرق در بدن و پیشانی و كف دست و پا باعث می شوند از منافذ پوست، آب خارج شود.

منافذ پوست روزانه حداقل نیم لیتر آب و حتی در بیماری ها وكارهای خسته كننده می توانند تا دو لیتر آب را از بدن به صورت بخار خارج كنند.

اگر بشر دارای این غده های عرق نبود، داخل بدنش مطمئنا می سوخت. ریشه این غده ها در اعماق پوست قرار دارند، به همراه عرق، نمك و اسیدها و اوره نیز خارج می شوند.
غده های عرق در برابر هیجان ها نیز واكنش نشان می دهند، به این صورت كه كف دست ها و كف پاها عرق می كنند و رطوبت را نشان می دهند.
غده های مولد عرق شامل غده های بو، نیز می شوند كه در حیوانات به مقدار زیاد و در بین انسان ها به مراتب كمتر وجود دارد. محل های اصلی غده های بو بیشتر در كشاله های ران و زیر بغل هستند كه معمولا بوهای متنوعی ایجاد می كنند.

لایه های سه گانه پوست

در حقیقت پوست بدن از سه لایه و نیز بخشی به نام ملانوزیت ها تشكیل شده است.
1- لایه اپیدرمی كه خیلی محكم است و كمك می كند تا بدن از یكدیگر متلاشی نشود. از ریشه اپیدرمی پیوسته و بدون وقفه سلول های تازه ساخته شده و به سمت خارج بدن پیش می روند و در سطح خارجی پوست تبدیل به پوست چرمی می شوند و سپس به صورت پوسته های ریز ریز از پوست بدن جدا شده و می افتد. اگر یك بار با ناخن پوست خشك بدن را خراش دهید، آن وقت نوعی لایه پودری سفید رنگ را مشاهده خواهید كرد كه خود به خود از پوست می ریزند به طور معمول در طول روز بدن از این نوع پوسته ها در حدود 10 گرم بیرون می دهد.

وقتی انگشت شما می سوزد و تاول می زند به طور كامل لایه اپیدرمی از پوست چرمی جدا می شود، كه این تاول سوختگی را می توان برید، بدون آن كه خونریزی كند؛ زیرا در لایه اپیدرمی جریان خون وجود ندارد، در غیر این صورت ما به طور دائم مجبور بودیم كه با انگشتان خون آلود كار كنیم و هرگز از خطر ابتلا به بیماری و مسمومیت مصون نمی ماندیم.

2- لایه دوم پوست، چرمی یا شافی نام دارد كه تمام قسمت های پرارزش، مانند: غده ها، ریشه ها، انتهای اعصاب و قسمت های بسیار حساس دیگری در این لایه وجود دارند.

پوست چرمی در واقع زمینه ای است كه بر روی آن موها رشد می كنند و بر روی هر سانتی متر مربع از پوست چرمی تقریباً 10 پیاز مو وجود دارد.

پوست چرمی بدن انسان مورد توجه پلیس نیز هست زیرا دارای خطوطی است كه هیچ گاه قابل تغییر نیست و عوض نمی شود، اثر انگشت نمونه ای از این لایه است.

3- لایه سوم پایین ترین لایه بافت های چربی است و تقریبا مانند تشك نرمی است كه باعث می شود بتوانیم ساعت های طولانی بر روی صندلی خشك و چوبی بنشینیم و تحمل كنیم. ضخامت این لایه پوست ضدضربه و ضدفشار، در انسان ها متفاوت است و بستگی به سن، جنسیت زن و مرد و میزان اجتماع هورمون ها و نوع تغذیه و فعالیت جسمی دارد.

- ملانوزیت:

سلول هایی هستند كه پیگمنت های ملانین را بوجود می آورند. این سلول ها تصمیم می گیرند كه موها، چشم ها و حتی پوست بدن مان چه رنگی باشند.

تشخیص بیماری از روی پوست بدن

پزشكان به كمك آثاری كه روی پوست بدن ظاهر می شود، بیماری های داخلی بدن را تشخیص می دهند. برای مثال لكه های پیگمنت یا خارش شدید پوست، نشانه ای از درست كار نكردن كبد است. همچنین تغییرات شیره معده، اختلالات وضع جذب و دفع چربی اختلالاتی در فعالیت های غده تیروئید و سایر ناراحتی های دیگر از راه پوست؛ پزشكان را متوجه نوع بیماری می كند. همچنین كك و مك، محصول تمركز بسیار زیادی از ملانین ها است كه به راحتی بر روی پوست قابل تشخیص است.

پوست بدن، ما را از هجوم بسیاری از بیماری ها محافظت می كند و از ورود سموم و اسیدها و گرد و خاك و غبار به داخل بدن جلوگیری می كند و باعث می شود كه آب از روی پوست عبور كند ولی به داخل بدن نفوذ نكند، به این ترتیب پوست رطوبت را به خود جذب می كند و از خشكی و ترك خوردن لایه های پوست جلوگیری می شود.

پوست همچنین گرمای بدن را تنظیم و متعادل می كند و از وجود درد و سرما یا گرما ما را خبر می كند. پس پوست یكی از وسایل مورد احتیاج زندگی ماست و بدون آن نمی توانیم زنده بمانیم.
چگونه از پوست بدنمان محافظت كنیم؟
پرستاری و محافظت پوست لازم و بلكه واجب است اما كاملا بستگی به نوع پوست دارد كه با مراجعه و مشورت با پزشك متخصص و انجام توصیه های لازم می توانیم ازپوست خود مراقبت كنیم.
امكان اینكه پوست بدن را دوباره جوان و تازه كنیم وجود ندارد ولی تحت شرایط مخصوصی می توانیم پیرشدن پوست را به تأخیر بیندازیم.

وضع زندگی و نظم داخلی بدن و توجه به نگهداری، تغذیه پوست و مراقبت از آن درمقابل آفتاب، سرما و گرمای شدید و رطوبت مناسب می تواند از پیری زودرس پوست جلوگیری كند. سعی كنید هیچ وقت زیر نور مصنوعی و اشعه های بنفش یا دستگاه های شبیه آن قرار نگیرید.

آب نمك دریا، با 2 یا 3 درصد نمك برای پوست بدن مناسب است و گاهی حتی داروی شفابخشی برای پوست های خشك نیز هست ولی با این حال پس از شنا در آب دریا، حتما مدتی زیردوش آب شیرین قرار بگیرید.


موضوعات مرتبط: پوست,مو و زيبايي
برچسب‌ها: بيماري ها

تاريخ : جمعه 1391/02/08 | 21:56 | نویسنده : Emre |

حساسیت فصلی یکی از مشکل‌هایی است که برخی از افراد در فصل بهار به آن مبتلا می‌شوند.

علایم این حساسیت که معمولا با خارش، عطسه، سرفه، آبریزش بینی، قرمز‌شدن چشم‌ها و گاهی ایجاد اشک همراه است، می‌تواند در ساعت‌هایی از روز شدیدتر یا خفیف‌تر شود....

ژنتیک از موثرترین عوامل در ابتلا به حساسیت است. به عبارت ساده‌تر، اگر یکی از والدین به هر نوعی از آلرژی مبتلا باشد، ابتلای 1 فرزند از 3 فرزندش به این بیماری دور از انتظار نخواهد بود. در صورتی که هر دو والد به حساسیت مبتلا باشند، امکان ابتلای 7 فرزند از 10 فرزند آنها به این مشکل وجود دارد.

از طرف دیگر، مصرف برخی از موادغذایی هم می‌تواند در بهتر یا بدتر‌شدن وضعیت حساسیت فصلی افراد نقش بسزایی داشته‌باشد. حالا که دیگر پا به بهار گذاشته‌ایم و ممکن است این مشکل، مشکل خیلی از خواننده‌های عزیزمان باشد، به سراغ دكتر محمدرضا وفا، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران رفته‌ایم تا با موادغذایی مختلفی که می‌توانند علایم حساسیت بهاری را بهتر یا تشدید کنند، بیشتر آشنا شویم
.


سلامت: چطور می‌توان از حساسیت فصلی درامان ماند؟


مهم‌ترین راه برای درمان یا کنترل حساسیت‌های فصلی، از بین‌بردن عامل ایجادکننده حساسیت است. اگر واکنش‌های آلرژیک و ایمونولوژیک بیش از حد طبیعی، خفیف یا حتی متوسط باشند ممکن است برای درمان آن به استفاده از داروهای مختلف نیاز نباشد. یعنی متخصص برای سرکوب‌ سیستم ایمنی برای مدتی کوتاه و از بین‌بردن عوارض حساسیت، دارو تجویز می‌کند.

سلامت: به نظر شما فردی که به حساسیت شدیدی مبتلاست، باید برای معاینه و تجویز دارو به متخصص تغذیه هم مراجعه كند؟


نه، معمولا متخصصان آسم و آلرژی می‌توانند با انجام تست‌های خاصی این مشکل را تشخیص دهند و آن را درمان كنند. اگر تشخیص دهند مشکل به دلیل حساسیت به خوراکی خاصی به وجود آمده است، آن خوراکی را از برنامه‌غذایی فرد حذف می‌کنند. اگر هم تشخیص دهند واکنش‌های آلرژن به دلیل قرارگرفتن در شرایط یا محیط‌های به خصوصی بروز كرده است، توصیه می‌کنند فرد از قرار گرفتن در چنین شرایط یا محیط‌هایی دوری کند تا علایم بیماری او هرچه سریع‌تر تخفیف یابد. به‌طور کلی، شناسایی و حذف ماده آلرژن (چه خوراکی و چه غیرخوراکی) از اساسی‌ترین راه‌های کنترل و درمان حساسیت فصلی محسوب می‌شود.


سلامت: برخی افراد برای درمان حساسیت‌های فصلی خود مکمل‌های غذایی مختلفی مصرف می‌کنند. این كار موثر است؟
.......................بقيه در ادامه مطلب...................


موضوعات مرتبط: تغذيه
برچسب‌ها: دانستني هاي پزشكي

ادامه مطلب
تاريخ : جمعه 1391/02/08 | 21:53 | نویسنده : Emre |

رژیم غذایی یک مرد ممکن است اثر قابل‌توجهی بر خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مهم از جمله حمله قلبی، سکته مغزی، دیابت و سرطان‌های گوناگون داشته باشد اما آیا ممکن است رژیم غذایی مرد بر باروری‌اش اثر بگذارد؟

گروهی از دانشمندان اسپانیایی برای ارزیابی اثر رژیم غذایی بر باروری، مردانی را که همراه همسرشان به یک کلینیک‌ ناباروری مراجعه کرده بودند، مورد بررسی قرار دادند.

مردان دچار ناهنجاری‌‌های ژنتیکی، جسمی و هورمونی از این بررسی کنار گذاشته شدند. هر داوطلب دست کم دو نمونه منی برای آزمایش در اختیار گذاشت و هر کدام اطلاعاتی در مورد مصرف ۹۶ مورد ماده غذایی حین سال قبل ارایه دادند. پژوهشگران همچنین میزان هورمون‌های تناسلی را در این مردان اندازه‌گیری کردند و اطلاعاتی در مورد سایر عوامل دیگر که بر کیفیت اسپرم اثر می‌گذارد، مانند سیگار کشیدن، وزن بدن، مصرف الکل و قرارگیری به مواد آلاینده جمع‌آوری کردند.

این دانشمندان معیارهای سازمان جهانی بهداشت برای تقسیم‌بندی این افراد را به دو گروه اعمال کردند: یک گروه شامل ۳۰ مرد که کیفیت منی پایینی داشتند و گروه دیگر شامل ۳۱ مرد که کیفیت منی بهتری داشتند. این دو گروه از لحاظ سیگار کشیدن، مصرف الکل، چاقی، میزان قرار گرفتن در معرض آلاینده‌های محیطی یا میزان هورمون‌ها تفاوتی نداشتند اما از لحاظ رژیم غذایی متفاوت بودند. مردان با کیفیت پایین اسپرم نسبت به مردان با کیفیت بهتر اسپرم، مقدار بیشتری گوشت قرمز، سیب‌زمینی و ماست پرچرب می‌خوردند.

برعکس، مردان با کیفیت بهتر اسپرم مصرف بالای شیر کم‌چربی، صدف خوراکی، سبزی‌ها و میوه‌ها و شیرینی‌ها را داشتند. اما این رابطه ظاهری میان رژیم غذایی و کیفیت اسپرم به چه عاملی مربوط می‌شود؟
این بررسی غذاها و نه مواد مغذی را مورد ارزیابی قرار داده بود اما به نظر می‌رسد مردانی که میزان مصرف بالاتر کربوهیدرات (مواد نشاسته‌ای)، فیبرهای گیاهی، ویتامین‌ها (شامل مواد آنتی‌اکسیدان) دارند و مصرف پروتئین و چربی‌ آنها پایین‌تر است، کیفیت اسپرم بهتری دارند.

گوشت قرمز و لبنیات پرچرب به خصوص از لحاظ تاثیر روی اسپرم مورد توجه هستند. از آنجایی که مواد شیمیایی مانند PCB‌ها (بیفنیل‌های پلی‌کرینه)، حشره‌کش‌های ارگانیک و هورمون‌های جنسی در چربی محلول‌اند، ممکن است این مواد آلاینده وارد غذاهای پرچربی مانند گوشت قرمز و لبنیات پرچربی شوند.

گرچه این بررسی در اسپانیا این مواد شیمیایی را به طور مستقیم ارزیابی نکرده بود، پژوهش‌های قبلی این مواد را با کاهش قدرت باروری مردان مربوط کرده‌اند. یکی از این بررسی‌ها نشان داد مصرف مقدار زیاد گوشت گاو به وسیله مادر حین بارداری ممکن است آثار نابجایی بر رشد بیضه پسرش در طول زندگی جنینی بگذارد. اگر نتایج این پژوهش اسپانیایی تایید شود، آثار تغذیه فرد ممکن است در نسل آینده‌اش هم ادامه پیدا کند.


اثر چربی‌های غذایی بر کیفیت اسپرم
یک تحقیق دیگر در دانشگاه هاروارد نشان داده است مصرف غذاهای حاوی مقادیر زیاد چربی‌های اشباع‌شده برای مثال همبرگر و سیب‌زمینی سرخ‌کرده و چربی‌های تک‌اشباع‌نشده که برای مثال در گوشت قرمز، لبنیات پرچرب و مغزهای میوه خوراکی وجود دارد ممکن است به کیفیت اسپرم صدمه بزند.

این بررسی نشان داد هرچه مردان میزان بیشتری از این چربی‌های اشباع شده بخورند با احتمال بیشتری ممکن است تعداد اسپرم‌های آنها و میزان فعالیت آنها کاهش یابد. بر عکس،‌ مردانی که غذاهای حاوی چربی‌های سالم‌تر چند‌اشباع‌شده مانند اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ (که برای مثال در ماهی و غلات سبوس‌دار وجود دارند) مصرف می‌کردند، تعداد بیشتری اسپرم سالم‌‌تر و فعال‌تر داشتند.

در این بررسی مردان با بیشترین میزان مصرف چربی‌های اشباع‌شده نسبت به مردان با کمترین میزان مصرف چربی‌ اشباع‌‌شده ۴۱ درصد تعداد اسپرم کمتری داشتند و مردانی که بیشترین میزان مصرف اسیدهای چرب‌ تک‌اشباع‌نشده را داشتند نسبت به مردان با کمترین میزان مصرف اسیدهای چرب‌ تک اشباع‌نشده ۴۶ درصد تعداد اسپرم کمتری داشتند.

به گفته این پژوهشگران، این یافته‌ها نشان می‌دهد که رابطه‌ای میان عوامل قابل‌تغییر سبک زندگی، در این مورد تغذیه و توان باروری مردان وجود دارد. هنوز معلوم نیست علت این رابطه میان انواع چربی‌ها و کیفیت اسپرم چیست اما انواع مختلف چربی به صورت‌های مختلفی در بدن سوخت‌وساز پیدا می‌کنند. چربی‌های چنداشباع‌نشده بخش مهمی از غشای سلولی اسپرم‌ها را تشکیل می‌دهند و ممکن است بر توانایی اسپرم بر بارور کردن تخمک اثر بگذارند. این نوع چربی‌ها همچنین ممکن است تولید هورمون‌های تناسلی را نیز تحریک کنند.

دانشمندان می‌گویند اینکه تغییر نوع تغذیه بتواند به باروری یک مرد معین کمک کند،‌ بستگی به وضعیت آن مرد دارد. گرچه تفاوت ۴۰ درصدی در شمار اسپرم‌ها زیاد است، این تفاوت در برخی از مردان ممکن است مهم باشد و در برخی دیگر نه.

اگر مردی شمارش اسپرم حدمرزی داشته باشد، مثلا ۲۵ میلیون اسپرم در هر میلی‌ لیتر منی، کاهش ۴۰ درصدی تعداد اسپرم‌های او را به ۱۵ میلیون در میلی‌لیتر می‌رساند، که غیرطبیعی محسوب می‌شود.

اما در مورد مردی که تعداد اسپرم‌هایش ۱۰۰ میلیون در میلی‌لیتر است، ۴۰ درصد باعث رساندن تعداد اسپرم‌ها به ۶۰ میلیون در میلی‌لیتر می‌شود که هنوز طبیعی محسوب می‌شود. چربی‌های اشباع‌شده که منشا اصلی غذایی کلسترول بالای خون هستند، عمدتا در غذاهای حیوانی و برخی از غذاهای گیاهی مانند گوشت گاو و گوسفند، شیر و پنیر یافت می‌شوند.

چربی‌های تک‌اشباع‌ نشده در روغن‌های گیاهی مانند روغن زیتون،‌ روغن کانولا، روغن بادام زمینی، روغن آفتابگردان و روغن کنجد یافت می‌شوند. همچنین کره بادام‌ زمینی، آووکادو و بسیاری از مغزها و تخمه‌های خوراکی نیز حاوی آنها هستند.


موضوعات مرتبط: تغذيه
برچسب‌ها: دانستني هاي پزشكي

تاريخ : جمعه 1391/02/08 | 21:51 | نویسنده : Emre |

این روش نه تنها در پزشكی قانونی كاربرد دارد بلكه به باستان‌شناسان نیز كمك می‌كند.

در این روش تعیین جنسیت فقط توسط استخوان‌های قوزك پا انجام می‌شود. استخوان های قوزك پا بسیار متراكم است و نسبت به استخوان های سایر بخش های بدن مقاومترند.

به دلیل اینكه این استخوان‌ها اغلب توسط كفش محافظت می‌شوند احتمال آسیب دیدن آنها كمتر است. متخصصان پزشكی قانونی بر این باورند كه با استفاده از این روش گام موثری در صحت اطلاعات به دست آمده از اجساد برداشته شده است.

در این تحقیقات 160 زن و مرد از پنج قاره مورد آزمایش‌ قرار گرفته‌اند و بررسی‌های انجام شده در طول، عرض و ارتفاع استخوان پای تمام آنان تقریباً نتایج یكسانی را دربرداشته است.
به گزارش ساینس ،نتایج به دست آمده با استفاده از این روش در صددرصد موارد صحیح بوده است.

منبع : Tabnak.ir


موضوعات مرتبط: تازه ها و ویژه های سلامت
برچسب‌ها: دانستني هاي پزشكي

تاريخ : پنجشنبه 1391/02/07 | 23:24 | نویسنده : Emre |

روغن آفتابگردان، روغن کلزا، روغن نخل، روغن هستۀ انگور، روغن گردو، روغن زیتون، روغن بادام زمینی و... چه طور می‌توان از همۀ این روغن ها به بهترین شکل استفاده کرد؟

چه طور بفهمیم که کدامیک از این روغن ها برای سلامتی خوب و بالعکس کدامیک مضر است؟ برای کشف یا فعال کردن دانسته های تان، این تست را انجام دهید.

انتخاب این روغن توصیه می‌شود:
مصرف متعادل امگا 3 و امگا 6.
مصرف امگا 3 بیشتر از امگا 6.

آنچه اهمیت دارد، تعادل در بین روغن ها نیست، بلکه تعادل در سیستم بدنی است. برای اینکه امگا 3 به خوبی استفاده شود، نسبت امگا 3 به امگا 6 باید حدود 1 به 3 باشد. امروزه با توجه به صنعت تغذیه می‌بینیم که این نسبت به، 1 به 15 تا 1 به 30 و حتی 1 به 40 رسیده است. بنابراین باید روغن هایی را که غنی از امگا 3 هستند مانند روغن کلزا یا روغن های خنثی تر مانند روغن زیتون (روغن زیتون حاوی امگا 3 نیست اما این حسن را دارد که فاقد امگا 6 است!) را در الویت قرار داد.

بین این دو روغن، کدام یک برای سلامتی بهتر است؟
روغن هستۀ انگور.
روغن کلزا.
روغن هستۀ انگور حاوی امگا 6 بسیار زیادی است (نسبت امگا 6 به امگا 3 آن، تقریباً 70 به 1 است). روغن های آفتابگردان، نخل، ذرت و بادام زمینی هم همین طور هستند. برای سلامتی، باید از مصرف آنها خودداری شود. در عوض، روغن کلزا از امگا 3 غنی تر است. بنابراین باید روغن کلزا را در الویت قرار داد.

خصوصیت روغن زیتون چیست؟

سرشار از امگا 3 است.
خنثی است.
روغن زیتون به عنوان یک روغن خنثی در نظر گرفته می‌شود زیرا حاوی اسیدهای چرب غیراشباع تک حلقه ای است. به یاد داریم که سه نوع اسید چرب وجود دارد: اسیدهای چرب اشباع (مضر برای سلامتی)، اسیدهای چرب غیراشباع تک حلقه ای (خنثی در برابر سلامتی) و اسیدهای چرب غیر اشباع چند حلقه ای (که از بین آنها امگا 3 برای سلامتی مفید است).

ترکیب کردن این روغن ها توصیه می‌شود:

روغن زیتون و روغن کلزا.
روغن آفتابگردان و روغن گردو.
زیتون به اضافۀ کلزا، ترکیب بسیار مناسبی برای سلامتی، آشپزی و خوش طعم سازی است. با ترکیب آنها، روغن زیتون طعم بیشتری به روغن کلزا می‌دهد و بالعکس، طعم بسیار مشخص روغن زیتون که ممکن است بعضی از افراد از آن خوش شان نیاید، با روغن کلزا کم می‌شود.

روغن های گیاهی .... هستند:

خوب برای سلامتی.
خوب یا بد بنابر اصل شان.
ساختار تشکیل دهندۀ یک روغن بستگی به ریشۀ گیاهی آن دارد. برای مثل روغن نخل که به مقدار زیاد در صنایع کشاورزی-تغذیه ای استفاده می‌شود، سرشار از امگا 6 است، بنابراین باید از مصرف آن اجتناب کرد. بالعکس، روغنی با منشأ کلزا غنی تر از امگا 3 است و بنابراین باید در الویت قرار گیرد.

دو روغنی که آشپزی با آنها ممنوع است، کدامند؟

روغن آفتابگردان و روغن بادام زمینی.
روغن زیتون و روغن کلزا.
روغن های آفتابگردان و بادام زمینی بسیار غنی از امگا 6 هستند. بنابراین بهتر است تا جایی که امکان دارد این روغن را از آشپزی مان خارج کنیم و روغن زیتون و/یا روغن کلزا را جانشین این دو روغن نماییم.

بین این دو روغن، کدام یک را باید برای آشپزی انتخاب کرد؟

روغن زیتون.
روغن آفتابگردان.
روغن زیتون در برابر گرما مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد (200 درجه سانتیگراد).
خوب است بدانید که روغن کلزا کمتر از روغن زیتون در برابر گرما مقاومت می‌کند (140 تا 150 درجه سانتیگراد). اما زمانی که این روغن با روغن زیتون مخلوط شود، مقاومتش افزایش می‌یابد!

روغن نخل سرشار از .... است:
اسیدهای چرب اشباع.
اسیدهای چرب غیراشباع تک حلقه ای.
روغن نخل، روغن ارزانی است و به مقدار زیاد در صنایع کشاورزی- تغذیه ای استفاده می‌شود. در حالی که سرشار از اسیدها چرب اشباع است، اسیدهای چربی که ما به مقدار زیاد از آنها استفاده می‌کنیم و برای سلامتی مان مضر اند!
بین این دو روغن، از مصرف کدام یک باید خودداری کرد؟
روغن زیتون.
روغن دانۀ گندم.
روغن دانۀ گندم برای سلامتی خوب است زیرا سرشار از امگا 3 است. روغن های سویا و گردو هم وضعیت مشابهی دارند. اما روغن هایی که از لحاظ امگا 3 غنی ترین اند، روغن های کلزا و کتان هستند. بالعکس، روغن ذرت حاوی مقادیر بسیار زیادی امگا 6 است.


موضوعات مرتبط: تغذيه ، تازه ها و ویژه های سلامت
برچسب‌ها: دانستني هاي پزشكي

تاريخ : پنجشنبه 1391/02/07 | 23:15 | نویسنده : Emre |

بیشتر درخانم های یائسه دیده میشود واین افراد بیشتر دچارشکستگی فشرده ستون مهره ومچ دست می شوند.

دربافت استخوان دونوع سلول وجود دارد : استئوبلاست واستئو کلاست .استئو بلاست ها وظیفه ساخت استخوان را برعهده دارند و استئو کلاست ها استخوان را تجزیه می کنند . پس ازاینکه استئو کلاست ها نواحی آسیب دیده یا ضعیف شده استخوان را تجزیه کردند استئو بلاست ها آنها را با موادی پرکرده وکلسیم را درآن قرار می دهند ، یعنی استخوان جدید می سازند، این روند دو مرحله ای تجدید وتعویض استخوان نامیده می شود.روند تجدید استخوان درافراد بزرگسال سالم هر سه یا چهار ماه یکباربه طور کامل انجام می شود .

زمانی که مسن تر می شویم ، هماهنگی میان این دو گروه سلول کمتر می شود.استئو کلاست ها با سرعت بیشتری استخوان را برداشت می کنند اما استئو بلاست ها نمی توانند با همان سرعت مجدد آن را بسازند .علاوه براین با افزایش سن کلسیم دیگربه خوبی جذب بدن نمی شود . درنتیجه فضاهای خالی که استئو کلاست ها حفر کردند به طورکامل پرنمی شوند. با افزایش این فضاهای خالی استخوان نازک تر، کم تراکم تروضعیف ترازپیش می شود.

این نوع کاهش تراکم استخوان علامتی ندارد. اما اگر این روند مدتی ادامه یابد استخوان ها بسیارضعیف شده ونمی توانند وظیفه خود را انجام دهند ونتیجه آن معمولا شکستگی لگن ،مچ یا مهره ها ست .

انواع پوکی استخوان
پوکی استخوان به دونوع تقسیم می شود:

1- پوکی استخوان یا ئسگی
بیشتر درخانم های یائسه دیده میشود واین افراد بیشتر دچارشکستگی فشرده ستون مهره ومچ دست می شوند.
2 - پوکی استخوان وابسته به سن (ناشی ازپیری)
درمردان وزنان بالای 70 سال دیده می شود . این افراد بیشتر دچار شکستگی لگن وشکستگی فشرده ستون مهره می شوند.

نشانه های پوکی استخوان
درگذشته پوکی استخوان را بیماری خاموش می دانستند زیرا موذیانه وبدون سروصدا استخوان ها را تخریب می کرد وهیچ نشانه هشدار دهنده ای نداشت . سرانجام با وقوع یک شکستگی بدون علت خاص یا با یک حرکت ساده ( مثل عطسه کردن ) خود را نشان می داد درواقع پوکی استخوان قبل ازرسیدن به مراحل حاد نشانه خاصی نداشت .

اما امروزه با استفاده ازتکنولوژی های جدید ، به راحتی می توان پوکی استخوان را درمراحل اولیه وقبل ازبروز هرعارضه ای تشخیص داد و درمان کرد .زمان انجام آزمایش ها وروش آزمایش را درادامه کتاب بررسی خواهیم کرد .اما اگر بیماری به موقع تشخیص داده نشود ، نشانه های دیرهنگام زیر را به دنبال خواهد داشت :
شکستگی لگن
شکستگی مهره ها
شکستگی مچ دست
وشکستگی درنواحی دیگری مثل دنده ها که البته این شکستگی ها نادر هستند .

عوامل موثر درپوکی استخوان
همان طورکه گفتیم ازهردوزن یکی وازهرچهار مرد نیز یک مرد نیز به پوکی استخوان مبتلا می شود .اما بعضی عوامل احتمال ابتلا به این بیماری را بیشتر می کنند که عبارتند از:

1- جنسیت
شکستگی ناشی ازپوکی استخوان درزنان دوبرابر مردها است . علت این است که تراکم استخوان درزن ها کمتر است وعمرطولانی تری دارند . همچنین دردوران یائسگی مقداراستروژن آنها کم می شود که به کاهش تراکم بافت استخوان سرعت می بخشد .

2- سن
با افزایش سن ، خطر پوکی استخوان افزایش می یابد . زیرا با افزایش سن استئوکلاست ها دیگر بافت های استخوان را ترمیم نمی کنند واین باعث تسریع روند پوکی استخوان می شود.

3- نژاد
افراد سفید پوست وزرد پوست جنوب شرقی آسیا درمعرض بیشترین خطر ابتلا به پوکی استخوان قراردارند. مردان وزنان نژاد سیاه واسپانیولی درمعرض خطر کمتری هستند.

4- سابقه فامیلی
اگر والدین یا خویشاوندان مبتلا به پوکی استخوان دارید ، درمعرض خطربیشتری هستید به ویژه اگرسابقه شکستگی درخانواده وجودداشته باشد.

5- وزن بدن
هرچه وزن شما نسبت به قدتان کمترباشد احتمال پوکی استخوان بیشتراست .نسبت وزن به قد را شاخص توده بدنی می نامند .برای محاسبه توده بدنی ابتدا قدتان را به توان 2 برسانید وسپس وزنتان را برآن تقسیم کنید . (واحد قدمتر و واحد وزن کیلو گرم ) اگرشاخص توده بدنی شما کمتر از19 باشد احتمال ابتلا به پوکی استخوان درشما بیشتر است .مثلا اگر قد شما 2متر ووزن شما 80 کیلوگرم باشد ، توده بدنی شما برابراست با 20 خواهد بود ومناسب است .

6- شکستگی قبلی
اگرسابقه شکستگی استخوان بدون ضربه شدید را دارید احتمال داردکه به پوکی استخوان مبتلا باشید .

7- استعمال دخانیات
افرادی که دخانیات مصرف می کنند استخوان های ضعیف تری دارند واحتمال شکستگی استخوان درآنها بالاتر است . همچنین خانم های سیگاری دارای هورمون استروژن کمتری هستند که خطر پوکی استخوان را افزایش می دهد .

8- هورمون استروژن
هرچه دوره ترشح استروژن درزنان طولانی تر باشد ، خطر پوکی استخوان کمتراست به عنوان مثال زنانی که دوره های قاعدگی شان درسنین پایین تر آغاز می شود یا دیرتریائسه می شوند کمترمبتلا به پوکی استخوان می شوند زیرا به مدت طولانی تری ترشح استروژن داشته اند . اما قاعدگی های کم یا یائسگی قبل از45 سالگی احتمال ابتلا را بیشتر می کند.

9- اختلال تغذیه
مردان وزنان مبتلا به بی اشتهایی عصبی درمعرض خطر بیشتری برای کاهش تراکم استخوان هستند.
10- داروهای کورتیکواستروئیدی (کورتون)
مصرف طولانی مدت داروهای کورتیکواستروئیدی مانند پردنیزون ، کورتیزون ، پردنیزلون و دگزامتازون به استخوان ها آسیب می رساند . مصرف این داروها دربیماری های مزمن مانند آسم ، روماتیسم مفصلی وپسوریازیس شایع است . اگرلازم است داروهای کورتیکواستروئیدی را به مدت طولانی مصرف کنید ،پزشک شما باید تراکم استخوان شما را تحت نظر قرار داده وداروهایی به شما بدهد که ازکاهش بافت استخوان جلوگیری کند.

11- سایر داروها
مصرف طولانی داروهای ضد انعقاد مانند هپارین ، داروهای ضد سرطان مثل متوترکسایت ، برخی داروهای ضد تشنج ، دیورتیک ها (داروهای ادرار آور) وآنتی اسیدهای حاوی س یا داروهایی که برای درمان سرطان پروستات به کارمی روند ممکن است موجب ازدست دادن بافت استخوانی شود.

12- هورمون تیروئید
مقداراضافی هورمون تیروئید می تواند منجر به کاهش بافت استخوان شود.این حالت یا به علت فعالیت بیش ازحد طبیعی غده تیروئید است (هایپرتیروئیدی) یا به علت مصرف مقدار زیاد هورمون تیروئید به صورت دارو برای جبران کم کاری تیروئید .

13- سرطان پستان
زنان یائسه ای که سرطان پستان دارند بیشتر درخطر ابتلا به پوکی استخوان هستند به ویژه اگر تحت شیمی درمانی باشند.چون این داروها ترشح استروژن را مهار می کنند. این امردرمورد زنانی که توسط تاموکسیفن درمان می شودصدق نمی کند زیرا این دارو خطر شکستگی را کاهش می دهد.

14- کلسیم و ویتامین D
کلسیم مهمترین ماده معدنی به کاررفته دربافت استخوان است .ویتامین D هم در جذب کلسیم از روده ها نقش دارد . پس کمبود هریک ازاینها می تواند موجب پوکی استخوان شود.
افرادی که جراحی معده انجام داده اند یا دچار بیماری هایی مانند کرون ، سلیاک وبیماری کوشینگ هستند نمی توانند کلسیم را به خوبی جذب کنند.

15- میزان تحرک درزندگی
افرادی که علاوه برمصرف کلسیم کافی ازنظر جسمی فعال هستند بیشترین میزان تراکم استخوان را دارند .هرنوع ورزش تحمل کننده وزن بدن مفید است اما به نظر می رسد که دویدن وپریدن بیشترازبقیه ورزش ها درایجاد استخوان های سالم موثر باشند . دقت کنید که ورزش مداوم اهمیت دارد وبهتراست ازدوران کودکی آغاز شود.

16- مصرف بیش ازحد نوشابه ومواد کافئین دار
رابطه پوکی استخوان ومواد کافئین دار روشن نیست اما ممکن است کافئین درجذب کلسیم اختلال ایجاد کند واثر ادرارآورآن موجب افزایش دفع موادمعدنی شود.علاوه براین ، اسید فسفریک (یک اسیدموجود درنوشابه ) می تواند ازطریق تغییر تعادل اسید دربدن باعث کاهش بافت استخوانی شود .اگر نوشابه یا مواد کافئین دارمی نوشید ، مطمئن شوید که کلسیم D را به حد کافی ازطریق غذا یا داروهای مکمل دریافت می کنید .

17- مصرف زیاد الکل
مصرف الکل یکی ازعوامل خطرزای پوکی استخوان است . مصرف مقدارزیاد الکل تشکیل استخوان را کاهش داده ودرقابلیت جذب کلسیم دربدن اختلال ایجاد می کند .

18- افسردگی
درافرادی که افسردگی شدید دارند توده استخوانی کاهش بیشتری دارد.
چه وقت باید به پزشک مراجعه کرد
درپوکی استخوان تشخیص زودهنگام اهمیت دارد ، اما سن خاصی برای بررسی ازنظر پوکی استخوان ذکرنشده است بهتر است درشرایط زیرجهت بررسی مراجعه کنید:


اگردرسن یائسگی هستید وحداقل یک عامل خطر(مثل شکستگی ) دارید.
اگربیماری ستون فقرات دارید .
اگرازداروهای نظیرپردنیزولون که موجب پوکی استخوان می شوند استفاده می کنید.
اگردیابت نوع 1 بیماری کبدی ، بیماری کلیه ، بیماری تیروئید یا سابقه خانوادگی پوکی استخوان زودهنگام دارید .اگر65 سال یا بیشتر سن دارید حتی بدون وجود بقیه علائم.


موضوعات مرتبط: تازه ها و ویژه های سلامت
برچسب‌ها: بيماري ها

تاريخ : پنجشنبه 1391/02/07 | 18:49 | نویسنده : Emre |

در اینجا به روش‌های زیباسازی و جوانسازی پوست صورت در 6 كشور دنیا نگاهی می‌اندازیم.

در سراسر جهان، زنان شیوه‌های مختلفی برای زیباترشدن دارند. این شیوه‌ها برحسب سنن و آیین ملی از كشوری تا كشور دیگر متفاوت است....


برزیل

زنان برزیلی برای جوانسازی پوست صورت از ماسكی كمك می‌گیرند كه در واقع مخلوطی از شیر و جوی دوسر است. این ماسك را یك ساعت روی پوست می‌گذارند و بعد آن را با آب ولرم می‌شویند. این ماسك به روشن شدن پوستشان كمك می‌كند. زنان این كشور برای پیشگیری از احتباس آب در بدنشان 2 بار در هفته قبل از خواب آرتیشو می‌خورند. این گیاه ادرارآور تا حدی به رفع احساس گرسنگی هم كمك می‌كند. زنان برزیلی به داشتن موهای براق مشهورند. دلیل این موضوع استفاده از پودر تالك روی پوست سر است. پودر تالك باعث می‌شود موها چرب نشوند و براق و جوان به نظر برسند.

یكی دیگر از اسرار خانم‌های برزیلی‌، استفاده از ماسك ذرت و آب است. این ماسك چربی را از روی پوست می‌زداید و درنتیجه فرد كمتر جوش می‌زند. برای پیشگیری از پف‌آلود به‌نظر رسیدن چشم‌ها نیز از كمپرس دم‌كرده بابونه استفاده می‌كنند و آن را روزانه به مدت 20 دقیقه روی چشمانشان قرار می‌دهند. برای نرم شدن پوست لب‌هایشان نیز از مخلوط شكر و عسل استفاده می‌كنند و 3 دقیقه بعد از مالیدن این مخلوط روی لب آن را می‌شویند.


هند

در این كشور گرم، زنان ماسك‌های ضدچروك و لایه‌بردار را از گیاهان خوراكی و ادویه‌‌ها درست می‌كنند و ترکیبی از آنها را با آب مخلوط می‌كنند و روی صورت می‌گذارند یا آنها را درون آب وان می‌ریزند و داخل وان دراز می‌كشند. آنها معتقدند مخلوطی از كمی ماست با یك قاشق چایخوری زعفران كه به صورت ماسك استفاده شود، اثر ضدچروك دارد. رشته‌ای در طب سنتی هندی به نام «آیورودیك» وجود دارد كه دستورهای به كار رفته در آن، از كتاب‌های مقدس هندی‌ها ریشه گرفته و در آن طبیب سعی می‌كند به كمك گیاهان دارویی جوانی را به فرد بازگرداند. زنان هندی حتی از صابون و شامپوهای شیمیایی هم استفاده نمی‌كنند و با تركیب برگ‌های تازه مخصوص با آب، شامپو درست می‌كنند. شاید به همین دلیل موهای آنها بسیار پرپشت و براق است.


جمهوری چك

زنان این كشور از نوعی پنیر سفید تازه برای تهیه ماسك‌های ضدچروك استفاده می‌كنند. برای رفع تیرگی اطراف چشم نیز روغن كرچك را بهترین درمان می‌دانند.


لهستان


زنان لهستانی از زرده تخم‌مرغ، روغن كرچك و آب لیموترش ماسك مو درست می‌كنند و بعد از 10 تا 15 دقیقه كه این مخلوط روی سر ماند، آن را می‌شویند. آنها معتقدند این ماسك باعث تقویت ریشه مو می‌شود. برای با طراوت نگه‌داشتن پوستشان نیز از ماسك عسل استفاده می‌كنند و آن را 10 تا 15 دقیقه روی پوست صورت، گردن و دست‌هایشان می‌مالند.

فنلاند


سونا، رمز زیبایی زنان فنلاندی است. آنها از سونا برای آرامش یافتن و دوركردن استرس از خود كمك می‌گیرند. سونا به بازشدن منافذ پوستی و پاكسازی پوست هم كمك می‌كند و در ضمن عرق كردن ناشی از نشستن طولانی مدت در سونا باعث زدوده شدن سموم از درون بدن می‌شود. بخار و گرمای درون سونا همچنین تاثیر برخی مواد طبیعی و موثر بر پوست را افزایش می‌دهد. مثلا فنلاندی‌ها در سونا از ماسك عسل استفاده می‌كنند. عسل نه‌تنها تغذیه‌كننده و محافظت‌كننده پوست است، بلكه لایه‌بردار خوبی هم است و استفاده از آن قبل یا حین سونا تاثیر دارد. در ضمن عسل مانع انقباض عضلات می‌شود.


استرالیا
سرطان پوست و سوختگی‌های ناشی از آفتاب از ناراحتی‌های رایج در استرالیاست. برای پیشگیری از این مشكل، بیشتر استرالیایی‌ها هر ساعت كرم ضدآفتاب روی سینه، كمر، دست، پا، گوش، صورت و تمام اعضایی كه مرتب با آفتاب در تماس هستند، می‌زنند. استرالیایی‌ها تمایلی به
برنزه شدن زیر آفتاب ندارند و طرفدار پر و پا قرص اتوبرنزه‌ها هستند. آنها صبح‌ها یك ساعت قبل از پوشیدن لباس، از اتوبرنزه‌ها استفاده می‌كنند.


موضوعات مرتبط: پوست,مو و زيبايي
برچسب‌ها: دانستني هاي پزشكي

تاريخ : چهارشنبه 1391/02/06 | 23:51 | نویسنده : Emre |
مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By SlideTheme :.